dom bezczynszowy

Domy bezczynszowe szeregowe - korzyści z inwestycji

Nowoczesne domy bezczynszowe działają na nieco innych zasadach niż standardowe mieszkania, w których zobligowani jesteśmy do comiesięcznego opłacania czynszu. W tym przypadku nie ponosi się kosztów administracyjnych, nie istnieje fundusz remontowy, wspólne koszty za sprzątanie, konserwację itp. Nie istnieją więc opłaty za zarządzanie nieruchomością. O ile takie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników w przypadku mieszkań w budynkach wielokondygnacyjnych, o tyle w domach w zabudowie szeregowej sprawdza się bardzo dobrze i jest całkowicie uzasadnione.

Atrakcyjna oferta mieszkań bezczynszowych w zabudowie szeregowej.

Możliwość uniknięcia comiesięcznego czynszu stanowi dość atrakcyjne rozwiązanie. Kupując mieszkanie w bloku, w zdecydowanej większości jesteśmy zmuszeni do tego, aby co miesiąc uiszczać stosowną opłatę. Przez kilka lat mieszkania z tych regularnie uiszczanych opłat może się uskładać całkiem pokaźna suma.
Przede wszystkim warto pamiętać, że zabudowa szeregowa rządzi się nieco innymi zasadami niż standardowe mieszkania w blokach, które jednoznacznie kojarzą się z czynszem. W domach w zabudowie szeregowej nie ma standardowych klatek schodowych, w których konieczne jest utrzymanie czystości. Odpada również uiszczanie wspólnych opłat za oświetlenie czy ogrzewanie. Właściciele są więc zobligowani do odpowiedniego dbania i utrzymywania własnej części mieszkania i terenów znajdujących się w obrębie posesji. A wymienione koszty są relatywnie niskie. Budynki pozbawione części wspólnej są więc dość tanie w eksploatacji, ponieważ każdy ponosi wydatki związane z utrzymaniem wyłącznie własnego domu.
Do tego koniecznie należy pamiętać o tym, że metraż domu w zabudowie szeregowej jest stosunkowo większy w porównaniu ze standardowymi mieszkaniami w bloku. Otrzymujemy więc sporą przestrzeń do życia, a jednocześnie jesteśmy zwolnienie z płacenia comiesięcznego czynszu.
Doskonałym przykładem domów bezczynszowych w zabudowie szeregowej jest nowoczesne osiedle Zielona Weranda, realizowane w miejscowości Łęgowo (gmina Pruszcz Gdański, k. Gdańska).